#dbsc – BENETEAU 31.7 Echo- 1. Levante (M.Leahy/J.Power), 2. Fiddly Bits
(Timmins/Quigley/Murray/Breen), 3. Thirty Something
(Kavanagh\Gaffney\Jones)
BENETEAU 31.7 - 1. Levante (M.Leahy/J.Power), 2. Bluefin Two (M & B
Bryson), 3. After You Too (Michael Blaney)
CRUISERS 0 Echo - 1. Lively Lady (Derek Martin), 2. Tsunami (Vincent
Farrell)
CRUISERS 0 - 1. Tsunami (Vincent Farrell), 2. Lively Lady (Derek
Martin)
CRUISERS 1 - 1. Jigamaree (R Harris), 2. Prima Luce (O'Flynn, Burke,
Lemass)
CRUISERS 1 - 1. Prima Luce (O'Flynn, Burke, Lemass), 2. Jigamaree (R
Harris)
CRUISERS 2 Echo - 1. Peridot (Jim McCann et al), 2. Borraine (Ean
Pugh), 3. Helter Skelter (A & A Jermyn)
CRUISERS 2 - 1. Peridot (Jim McCann et al), 2. Ruthless (Conor Ronan),
3. Bendemeer (L Casey & D Power)
CRUISERS 3 - 1. Asterix (Boushel/Meredith/Counihan), 2. Maranda (M
Kelly)
CRUISERS 3 Echo - 1. Yikes (J Conway), 2. Syzrgy (R Fogarty), 3.
Asterix (Boushel/Meredith/Counihan)
Combined Classes - 1. Gwili Two (D.Clarke/P.Maguire), 2. Rupert (R & P
Lovegrove), 3. Leeuwin (H&C Leonard & B Kerr)
Combined Classes - 1. Jigamaree (R Harris), 2. Prima Luce (O'Flynn,
Burke, Lemass), 3. Tsunami (Vincent Farrell)
Combined Classes - 1. Popje (Ted McCourt), 2. Gwili Two
(D.Clarke/P.Maguire), 3. Leeuwin (H&C Leonard & B Kerr)
Combined Classes - 1. Prima Luce (O'Flynn, Burke, Lemass), 2.
Jigamaree (R Harris), 3. Lively Lady (Derek Martin)
FLYING FIFTEEN Race 1- 1. Betty (D & S Gorman), 2. Fflogger (Alan
Dooley), 3. Rollercoaster (Tom Murphy)
FLYING FIFTEEN Race 2- 1. Betty (D & S Gorman), 2. Rollercoaster (Tom
Murphy), 3. Fflogger (Alan Dooley)
GLEN - 1. Glendun (B.Denham et al), 2. Glenshesk
(Walker\Reid\Henderson), 3. Glenluce (D & R O'Connor)
IDRA 14 FOOT Race 1- 1. Dart (Pierre Long), 2. Dunmoanin (Frank
Hamilton), 3. Slipstream (Julie Ascoop)
IDRA 14 FOOT Race 2- 1. Dunmoanin (Frank Hamilton), 2. Sapphire
(Lorcan O'Sullivan), 3. Dart (Pierre Long)
PY CLASS - 1. W Zyszczynsk (Laser Vago), 2. Noel Colclough ()
RUFFIAN 23 - 1. Ruffles (Michael Cutliffe), 2. Cresendo (L Balfe), 3.
Ripples (Frank Bradley)
SIGMA 33 Echo - 1. Gwili Two (D.Clarke/P.Maguire), 2. Rupert (R & P
Lovegrove), 3. Leeuwin (H&C Leonard & B Kerr)
SIGMA 33 - 1. Popje (Ted McCourt), 2. Gwili Two (D.Clarke/P.Maguire),
3. Leeuwin (H&C Leonard & B Kerr)
SIGMA 33 - 1. Popje (Ted McCourt), 2. Gwili Two (D.Clarke/P.Maguire),
3. Rupert (R & P Lovegrove)
SQUIB Race 1- 1. Why Not (Derek & Jean Jago), 2. Sidewinder (R&R
Westrup), 3. Aja (W Goodbody & N Devin)
SQUIB Race 2- 1. Why Not (Derek & Jean Jago), 2. Sidewinder (R&R
Westrup), 3. Aja (W Goodbody & N Devin)
WHITE SAIL CRUISERS Echo - 1. Persistence (C. Broadhead et al), 2.
Sweet Martini (Bruce Carswell), 3. Act Two (Michael O'Leary et al)
WHITE SAIL CRUISERS - 1. Persistence (C. Broadhead et al), 2. Act Two
(Michael O'Leary et al), 3. Cevantes (Paul Conway)